Sigorta Çeşitleri Neler?

Genel Manada tüm sigortalı ve sigortacılar tarafından bilinen sigorta çeşitleri dışında, adını ilk defa duyacağınız ve bilseydim mutlaka yaptırırdım diyeceğiniz, onlarca sigorta çeşidi olduğunu biliyor musunuz? Hemen Tıklayın...

Sigortacılık Sözlüğü

A'dan Z'ye Tüm sigorta terimleri ve anlamları burada. Aklınıza takılan tüm kelimeleri ve kavramları alfabetik sıra ile bulup okuyabilirsiniz. Sözlük İçin Tıklayın...

Tüm Sigorta Şirketleri

Ülkemizde Hizmet veren Tüm Sigorta şirketleri, İletişim ve Çağrı merkezi numaraları, internet siteleri, hasar ve hastane sevrislerine ulaşmak için Tıklayın...

Haberler


Sigortacılığın Geleceği Ne OlacakTrafik Sigortası Tarifelerinde Yapılan DeğişiklikTaşımacılık Poliçelerinde Yetki Belgesi Kodları ve TürleriDASK hakkında bilinmesi gerekenlerSigorta Şirketlerinde İade Olmayan Paralar Depremde Hasar Gören Araçlara Ne OlacakSigortacıları ve 25 milyon araç sahibini ilgilendiren trafik sigortası kararıSİGORTA EKSPERLİĞİ KURSUNA İLİŞKİN DUYURU YAYIMLANDIDEVLET DESTEKLİ TİCARİ ALACAK SİGORTASI SİSTEMİNİN TARİFE VE TALİMATLARI İLE ÇALIŞMA USUL VE ESASLARINA DAİR TEBLİĞDEVLET DESTEKLİ TİCARİ ALACAK SİGORTASI TEBLİĞTrafik Sigortasını Hangi Şirketler KesiyorPay Sigorta İletişimİhtiyari Deprem ve Yanardağ Püskürmesi Teminatına İlişkin Tarife ve TalimatUcuz Kasko Yaptırmanın Formülü2023 yılı Segem Sınav TakvimiZorunlu Deprem Sigortası Tarife ve Talimat DeğişikliğiSigortacılık Verilerinde Yeni DönemGenerali Sigorta Trafik Lisansını Askıya AldıAdana'da "sigorta eksperli" dolandırıcılık çetesiBESKonut Poliçelerine Dikkat2023 Yılı MTV Zammı2023 Yılı trafik Cezaları Belli OlduArtık Aegon yok Viennalife var!Şubelik mi yoksa Acnete Açmak mı?Kesmece Sigorta29 Ekim Cuhmuriyet Bayramımız Kutlu Olsun2022/27 Sayılı Devam Eden İşler GenelgesiHepiyi Sigorta Anlaşmalı ServislerHepiyi Sigorta UyarıyorTrafik Sigortası Fiyatlarına ZamYabancılarda BES Nasıl Olur?Hepiyi Sigorta HoşgeldinSigobi Nedir?Ejento Web Ekranı GirişiBalonfest 2022 Etkinlik ProgramıSfs Ekranları Giriş Sorunu2022 Yılı Trafik Cezaları Trafik Sigortaları ZamlandıRayport YenilendiArex Sigorta anlaşmalı Servis BaşvurusuEn Faydalı Bağlantılar
Şehirlere Göre Dask Fiyatları
29.05.2023 12:38

şehirlere göre dask poliçe fiyatları ne kadar?
DETAY
SİGORTA EKSPERLİĞİ ÖN ALIM SINAVI
23.03.2023 17:18

Segem Tarafından Erteleme Tarihi 24 Haziran Olarak Açıklanan Sınav Başvurusu için gerekli bilgiler
DETAY
Segem Deneme Sınavları
10.11.2022 16:39

Segem Sınavı hazırlık denemeleri, Deneme Sınavları burada
DETAY
Şubeli Yapıya Geçmek İçin Gerekli Şartlar
9.11.2022 16:27

Şubeli sigorta şirketi olmanın şartları nelerdir?
DETAY
Hepiyi Sigorta Acentelik Başvurusu
26.10.2022 11:35

Hepiyi Sigorta Acentelik Başvurusu Nasıl Yapılır?
DETAY
Sigorta şirketleri ve acenteleri için çalışanlarda aranan şartlar
17.10.2022 16:36

Sigorta acenteleri ve şirketleri için teknik personellerde aranan mesleki deneyim süreleri
DETAY
Araç Muayene Randevusu Alma
14.08.2022 18:01

Araç Muayene Randevusu Nasıl Alınır? Muayene öncesi hangi işlemleri hazırlamak gerekir? Aklınızdaki tüm soruların cevapları Burada.
DETAY
MTV Motorlu Taşıt Vergisi Hesaplama Aracı
14.08.2022 17:58

Motorlu Taşıt verginizi ödediniz mi? Peki Ne Kadar Ödeyeceğinizi Biliyor musunuz? MTV (Motorlu Taşıtlar vergisi) hesaplama aracı ile vergi oranınızı ve tutarınızı hemen öğrenin
DETAY
Trafik Sigorta Poliçesi Nasıl Sorgulanır?
14.08.2022 17:55

Trafik Sigorta Poliçesi ve Hasar Kaydı Sorgulama işlemleri bir tık yakınınızda. Gerçek Kişiler için Poliçe ve Hasar Kaydı Sorgulama işlemleri
DETAY
Kasko Değer Hesaplama ve Sorgulama
12.08.2022 19:53

Kasko Değeri Hesaplamayı biliyor musunuz? Aracınızın marka ve modeli ne olursa olsun bu sayfadan kasko değerini öğrenebilirsiniz.
DETAY
SBM Tramer Sistemine Giriş
11.08.2022 16:26

SBM, Tramer sistemine nasıl girilir? Tramer sorgulama işlemleri burada.
DETAY
Anlaşmalı Servis Bul
11.08.2022 16:16

anlaşmalı servisler, oto servisler, cam servisleri, mini onarım servisleri, anlaşmalı çekici, hasar anında neler yapılmalı, hasar ihbarı ve diğer hasar işlemleri Sigobi'de
DETAY

Sigobi'de Neler Yapılabilir?

Hasar Anında Yapılması Gerekenler ve Tüm Sigorta Şirketlerinin Anlaşmalı Servisleri Listesi

Sigorta Sözlüğü ile bütün terimlere ve açıklamalarına kolayca ulaşın

Doğal Afet Sigortaları Kurumu DASK Hakkında merak ettiğiniz her sorunun cevabı Burada...


Sigobi'nin ayrıcalıklar dünyasına hoş geldiniz! 

Sigorta Bilgi Bankası ihtiyacınız olan tüm bilgileri 1 tık yakınınıza getiriyor. Artık, Sigorta şirketlerine tek tıkla ulaşabliir, Hasar işlemlerini ve hasar süreçlerini takip edebilir, Tüm Sigorta şirketlerinin çağrı merkezlerine, anlaşmalı hastane ve anlaşmalı servislerine ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Tüm Acentelere ulaşabilir, TOBB Kayıtlarını sorgulayabilir, Sigortacılık hakkında aklınıza takılan tüm soruların cevabını bulabilirsiniz.

Türkiye Sigortalı ve Sigortacı Bilgi Bankası SİGOBİ, Tüm Sigorta acentelerinin ve Sigortalıların ihtiyacı olan bilgilere ulaşmasını sağlayan bir platformdur. Ticari amaç gütmez.

Bu sebeple, Sigorta poliçesi tanzim işlemleri yapılmaz. Yapılmış poliçelerin sorgulama işlemleri yapılabilir. 

Sadece bilgi amaçlı kurulmuş bir platformdur. Ücretsizdir ve Daima Ücretsiz Kalacaktır. 


Tüm İşlemler, Tüm Sorular, Yardımcı Uygulamalar ve Mutlaka Görmeniz gereken bağlantılar SİGOBİ'de

Bir Trafik Kazasında Yapılması Gerekenleri yerine getirmeyi unutmayın. Anlaşmazlık veya muhalefet durumunda mutlaka kolluk kuvvetlerine (Polis veya Jandarma) haber verin.

Türkiye'de Hizmet Veren Tüm Sigorta Şirketleri SİGOBİ'de

Neden Sigorta Bilgi Bankası

EGM kesintileri tüm sigorta teknik personellerinin en çok yaşadığı sıkıntılar arasında. Müşteriye izah edemediğimiz bekleme durumunda vakit geçirmenin en eğlenceli yolu SİGOBİ.


Sitemiz üzerindeki, Haber, Uyarı ve Bilgilendirme bölümleri ile bilgilerinizi güncelleyebilir. 

Test bölümümüzden günlük testleri çözebilir vakit geçirebilirsiniz.

Kahin Uygulamasının tahmin yeteneğine şaşıracaksınız. Site Sol üst köşesinde bulunan "Sizi anladığımızdan emin olabilirsiniz" butonuna tıklayın. 

EGM kesintilerinde can sıkıntısının yerini bilgi ve eğlence alacak!

Ayrıcı SİGOBİ, tüm sigorta şirketlerinin iletişim numaralarını, anlaşmalı servis ve anlaşmalı hastane iletişim bilgilerini kolayca bulmanızı sağlıyor.

DASK Poliçe Sorgulama, hasar ihbarı, hasar durumu sorgulama işlemleri ile prim hesaplama işlemleri de yine SİGOBİ'de.

Tobb ve Ticaret odası ile ilgili işlemlerde en büyük yardımcınız yine SİGOBİ. Danışmanlık bölümümüzden soru cevap ile tüm sorularınıza destek alabilirsiniz.

Araç Hasar Kaydı, Mesleki Sorumluluk Poliçesi, Sağlık poliçesi sorgulama ve Kasko Poliçe ve Hasar Sorgulama ekranları SİGOBİ'de 1 tık uzağınızda.

Sigobi sadece sigortacıların değil tüm sigortalıların da ihtiyacı olan bilgilere kolayca ulaşmasını sağlıyor.

Sigobi'nin kütüphanesinden faydalanmanıza çok az kaldı, şimdi site içinde gezerek, nelerden faydalanabileceğinize bakalım.