İşyeri / Ofis Sigortaları

İşyeri Sigortaları hakkında merak ettiğiniz tüm sorular ve cevapları burada.


İşyeri Sigortası Nedir?

İşyeri sigortası, işyerinizin veya işyerinizdeki her türlü demirbaş eşya, makine-tesisat veya cam-emtia gibi varlıklarınızın güvence altına alınması amacıyla yapılan bir sigorta türüdür.

İş yeri stoklarında veya demirbaşlarında, suiistimal, hırsızlık, deprem gibi çeşitli risklerinin meydana getireceği zarar ve kayıplar teminat altına alınır.


Iş sigortası neleri kapsar?

İş yeri sigortası veya  yeri yangın sigortası hem  yerini hem de  yerindeki malları güvence altına alan bir sigorta türüdür. İş yeri ile birlikte  yerindeki her türlü muhteviyatı (demirbaş eşya, emtia, makine ve tesisat) ve camları yangın, yıldırım, deprem, infilak gibi durumlara karşı güvence altına alır.

 

Iş yeri sigortası yaptırmak zorunlu mu?

İşyeri Sigortası Zorunlu Muİşyeri sigortasının zorunluluğu bulunmamaktadır. Zorunlu bir sigorta türü olmayan işyeri sigortası, faaliyeti ve dış kaynaklı risklere karşı güvence sahibi olmak isteyen işletme sahiplerince tercih edilmektedir.

 

Sigorta nedir ne işe yarar?

Kurumlarla sağlanan bir anlaşma türü olan sigorta, kişinin yaşamının, sağlığının veya mallarının karşılaşabileceği zararları en aza indirme konusunda kişilere yardımcı olur. Karşılaşacağınız zararlarda tazminat alma hakkı önceden ödemiş olduğunuz primle elde edilir.

 

Işyeri sigortası emtia nedir?

Ekonomik anlamına bakıldığında da emtea, insanların ihtiyaçlarını ve isteklerini gidermek amacıyla alınıp satılan mal demektir. Sonuçta emtea, üretilen, alınan ve satılan bir maldır. Genel olarak işyerleri için özel işyeri paket sigortaları hazırlanırken, sigorta konusu olarak emtea ve demirbaşlar gösterilir.

Yorum bulunamadı !

Yorum yap

Eğer gravatar hesabınız var ise avatarınız burada görünecektir.