Allianz Sigorta İletişim

Müşteri Hizmetlerini Ara

(0850) 399 99 99 


www.allianz.com.tr

Allianz Sigorta A.Ş., Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. ve Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş., Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği üyesidir. 

Allianz

Dünyanın en güçlü sigorta ve finans topluluklarından olan Allianz, 70’ten fazla ülkede 155 bini aşkın çalışanıyla 126 milyonun üzerinde müşterisine hizmet veriyor. Yönetimi altındaki yaklaşık 2 trilyon avroyla dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketleri arasında yer alan Allianz Grubu, Türkiye’de Allianz Trade, Allianz Partners ve Allianz Türkiye ile faaliyet gösteriyor.

Allianz Türkiye

Türkiye’deki faaliyetlerinin kökleri 99 yıla dayanan Allianz Türkiye’nin çatısı altında, elementer sigortalarda Allianz Sigorta, bireysel emeklilik ve hayat sigortalarında ise Allianz Yaşam ve Emeklilik ile Allianz Hayat ve Emeklilik şirketleri bulunuyor. Konsolide verilere göre 2021 yılını 18,1 milyar Türk lirası prim ve katkı payı üretimiyle tamamlayan Allianz Türkiye’nin genel merkezi ‘Allianz Tower’ İstanbul’da, operasyon merkezi ‘Allianz Kampüs’ İzmir’de bulunuyor. Toplumsal risk farkındalığının artırılmasına katkı sağlamak amacıyla kurulan, Türkiye’nin ilk akredite deprem yangın ve test ve eğitim merkezi Allianz Teknik ile Allianz’ın, 2008 yılından bu yana Türkiye’ye yaptığı yatırımları 1 milyar avroyu aşıyor.

Allianz Seninle

Allianz Türkiye; 2.400 çalışanı, 12 bölge müdürlüğü, 4.000 acentesi, 1.500 banka şube kanalı ve 7.200 anlaşmalı kurumuyla 81 ilde 6,2 milyon müşterisinin ihtiyaç duyduğu her an onlara “Allianz Seninle” diyebilmek amacıyla çalışıyor. Sektöre müşteri deneyimi, çeviklik, dijitalizasyon, çalışan bağlılığı, sürdürülebilirlik ve inovasyon alanlarında liderlik eden Allianz Türkiye, müşteri odaklı dijitalizasyon stratejisiyle uçtan uca dijital bir müşteri deneyimi yaratmayı amaçlıyor. Hızlı ve kolay erişim ile poliçelerin, ödemelerin, tazminat detay ve süreçlerinin, bireysel emekliliğe yönelik birikimlerinin takip edilebilmesine, sağlık hızlı hasar bildirimi, katkı payı artırma ve fon değişimi yapabilme, doktor ve hemşire desteğine bir tuşla ulaşabilme imkânları sunan Allianz’ım Mobil Uygulama’sıyla müşterilerinin yanında olmaya devam ediyor.

Allianz Seninle, İyiliğin Yanında

Sorumlu bir kurumsal vatandaş olarak toplumsal yatırımlarda da sektöre liderlik eden Allianz Türkiye, iyi bir çevre için, toplumun iyiliği için, daha iyi bir kurum olmak için organizasyon olarak kendini dönüştürürken, finansal bir kuruluş olarak da tüm paydaşlarıyla paylaşılabilir değer yaratmayı ve içinde bulunduğu ekosistemin dönüşümüne katkı sağlamayı hedefliyor. Türkiye’deki yatırıma açık olmayan şirketler arasında ilk ve tek entegre raporun sahibi olan Allianz Türkiye, 5 sürdürülebilir kalkınma amacını destekliyor. Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin ve Kadının Güçlenmesi Prensipleri’nin imzacısı olan Allianz Türkiye, Sanat@Allianz, Allianz Motto Hareket ve Allianz Motto Müzik gibi insanı odağa alan ve gelecek nesilleri cesaretlendiren programlara ağırlık veriyor. Toplumun yaşam kalitesini artıran sosyal bir marka olma vizyonuyla, müşterilerinin sağlıklarını, yıllar boyunca oluşturdukları varlıklarını korumak misyonuyla çalışmalarına devam ediyor.

Çevik kültürüyle Türkiye’nin en iyi işverenlerinden biri

HEY! ile anlattığı çevik kültürünün de katkısıyla, Great Place To Work tarafından “Türkiye’nin En İyi İşverenleri” arasında gösterilen Allianz Türkiye, eşit ücret gibi fark yaratan uygulamalarıyla finans sektöründe EDGE Move sertifikasını alan ilk isim olmayı sürdürüyor. Sektörün ilk kurumsal akademisi, ATD BEST ödüllü Allianz Türkiye Akademi ile çalışan ve acentelerine gelişim olanakları sunan Allianz Türkiye, K.A.M.P, Codebooth, Dataction gibi butik staj programlarıyla yeni neslin gelişimine katkı sağlamayı amaçlıyor. Allianz Türkiye kurduğu İnovasyon Ofisi ile de, kurum içi girişimcilik programları, açık inovasyon, yenilikçi iş modelleriyle entegrasyon, üniversitelerle iş birlikleri ve şirket içi girişimci kültürünün yaygınlaştırılması için çalışmalarını sürdürüyor.


Allianz Sigorta A.Ş.Adres: Allianz Tower, Küçükbakkalköy Mahallesi Kayışdağı Caddesi No:1 Ataşehir/İstanbul 34750 ATAŞEHİR / İSTANBUL

Web Sitesi: www.allianz.com.tr

E-posta : info@allianz.com.tr

Kep Adresi: allianzsigorta@hs02.kep.tr

Telefon : (0850) 399 99 99 

Faks : (0216) 556 67 77

Mersis Numarası: 0800001327000012

 

Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş.

Adres: Allianz Tower, Küçükbakkalköy Mahallesi Kayışdağı Caddesi No:1 Ataşehir/İstanbul 34750 ATAŞEHİR / İSTANBUL

Web Sitesi: www.allianz.com.tr

E-posta : info@allianz.com.tr

Kep Adresi: allianzemeklilik@hs02.kep.tr

Telefon : (0850) 399 99 99

Faks : (0216) 556 67 77

Mersis Numarası: 0800001245400015

 

Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş.

Adres: Allianz Tower, Küçükbakkalköy Mahallesi Kayışdağı Caddesi No:1 Ataşehir/İstanbul 34750 ATAŞEHİR / İSTANBUL

Web Sitesi: www.allianz.com.tr

E-posta : istek@allianz.com.tr

Kep Adresi: allianzyasamemeklilik@hs02.kep.tr

Telefon : (0850) 399 99 99

Faks : (0216) 556 67 77

Mersis Numarası: 0456000724300012

Yorum bulunamadı !

Yorum yap

Eğer gravatar hesabınız var ise avatarınız burada görünecektir.